helpPotřebujete poradit?
helpPotřebujete poradit? helpKontakt shopping_cartJít k pokladně shopping_cartK pokladně

Světlo Garmin Varia Radar RTL515

5 190 Kč s DPH

Zpětný cyklistický radar se zadní svítilnou nově i s BT pro propojení s mobilním telefonem

expand_more Více informací

1 kus skladem, ihned k odeslání nebo vyzvednutí
GARMIN
B3192
010-02375-00
753759254117

Popis

Cyklistický radar Varia RTL515 poskytuje majiteli vizuální a zvuková upozornění na vozidla přibližující se zezadu a to až na vzdálenost 140 metrů. Radar je možné spárovat s většinou cyklocomputerů a sportovních hodinek, na jejichž displeji bude po straně vidět pruh s posouvajícími se body, představujícími přibližující se vozidla za Vámi. Novinkou je možnost připojit radar k mobilnímu telefonu pomocí Bluetooth technologie a nové Varia aplikace. Mobilní telefon poté upozorní na blížící se automobil akusticky nebo pomocí vibrace. Výdrž baterie Varia radaru je na jedno nabití až 15 hodin v režimu denního blikání nebo cca 6 hodin v režimu nepřetržitého svícení.

Radar je vhodný hlavně pro cyklisty, kteří jezdí častěji a pohybují se především mimo město, kde jsou průjezdy automobilů menší než ve městě, kde to nemusí být ideální pokud je velký provoz. Varia pak neustále posílá zprávy, což je kontraproduktivní a rušivé. Jediné, co pak zbývá, je vypnutí systému. Pokud ale jezdíte brzo ráno nebo večer, kdy je provoz menší, můžete ho použít např. i na cesty do práce. Pro MTB jezdce, kteří se pohybují hlavně v lese je to samozřejmě zbytečná investice. Jedná se již o třetí verzi radaru, který díky optickým a zvukovým varováním upozorňují cyklisty na všechna rychle se blížící vozidla (na spárovaném zařízení).

  • Detekuje přibližující se vozidla do vzdálenosti až 140 metrů.
  • Vizuální a zvukové upozornění na blížící se vozidla.
  • Velmi červené zadní světlo viditelné i ve dne ze vzdálenosti více než 1 km.
  • Držák pro montáž na sedlovku kola.
  • Kompatibilní s aktuálně nabízenými cyklocomputery řady Garmin Edge.
  • Bluetooth propojení s mobilním telefonem.
  • Výdrž až 15 hodin na jedno nabití.

BEZPEČNÝ ODSTUP - Na základě barevného podbarevného kreslení lze získat přístup k možnostem řízení vozidla, které by mělo vést k možnému riziku: zelená barva vozidla, že prostor za Vámi je dostatek času k manévrování, oranžová barva značí přibližující se vozidlo, vysoká barva vozidla ižující se rychlostí.

VAROVÁNÍ ŘIDIČŮ - Svým jasným červeným velmi s dostatečným počtem řidičů upozorní řidiče na překážku (cyklistu), za denního světla je vidět na vzdálenost 1,6 km a úhel svitu je v rozsahu až 220°. Čím blíže bude automobil k cyklistovi, tím intenzivněji bude jas a frekvence blikání.

JÍZDA VE SKUPINĚ - Varia RTL515 nově také obsahuje "Peloton", při kterém dochází ke snížení intenzity blikání tak, aby nedocházelo k oslnění ostatních cyklistů jedoucích ve skupině.

GARMIN

V současné době se společnost zabývá výrobou a vývojem téměř veškerých typů navigačních GPS přijímačů. Kromě turistických navigátorů a automobilových zařízení nabízí také přístroje pro lodě, letadla a poslední dobou také sportovní elektroniku, mezi kterou patří chytré sportovní GPS hodinky, cyklistické GPS cyklopočítače nebo hodinky a měřící zařízení pro hráče golfu.

V oblasti turistických navigátorů, které se využívají hojně také pro hru Geocaching má Garmin dnes dominantní postavení. V oboru přijímačů pro automobily se na trhu dělí především s konkurenční firmou TomTom, ale také Nokia, Blaupunkt, Mio, Navigon a dalšími.

Garmin International Ltd. je společnost, kterou v roce 1989 založili Gary Burrell a Min Kao (odtud název GarMin). Společnost se zaměřila na vývoj a výrobu civilních GPS přijímačů, které do té doby byly určené výhradně pro vojenské využití. Společnost se zaměřila na několik oblastí, pro které začala nabízet své výrobky využívající GPS: letecké, námořní, outdoorové, automobilové a letecké avioniky. Hlavní sídlo společnosti je ve státě Kansas, v USA. Největší výrobní závod, Garmin (Asia) Corporation je situován ve městě Sijhih na Tchaj-wanu.

Detail značky a ostatní produkty

Webové stránky značky
https://www.garmin.com/en-US/