helpPotřebujete poradit?
helpPotřebujete poradit? helpKontakt shopping_cartJít k pokladně shopping_cartK pokladně

Silniční kolo Ridley Fenix SLiC - Rival AXS

143 900 Kč s DPH

Náš nový Fenix je typická "všestranná" raketa z belgické dílny. Nabízí dokonalé spojení mezi výkonem, hmotností, silou, tuhostí a hlavně pohodlím po dlouhé dny v sedle. Jeho unikátní trubka ve tvaru diamantu vytváří zesílené hrany pro robustní rám se zvýšenou odolností proti nárazu.

expand_more Více informací

1 kus skladem, ihned k odeslání nebo vyzvednutí
Ridley
B3224
FSD30As

Popis

Náš nový Fenix je typická "všestranná" raketa z belgické dílny. Nabízí dokonalé spojení mezi výkonem, hmotností, silou, ztuhlostí a hlavně pohodlím po dlouhé dny v sedle. Jeho unikátní trubka ve tvaru diamantu vytváří zesílené hrany pro robustní rám se zvýšenou odolností proti nárazu.

Fenix sice zkušeně zvládá špičkovou konkurenci, ale zároveň se výborně hodí pro závodníka na částečný úvazek nebo rekreačního jezdce, pokud jde o výkon, pohodlí a náklady. Je to optimální kolo pro zvládnutí dalšího GranFonda nebo na cesty po vlámských Ardenách či Vysočině.

Fenix je typické "all-round" kolo. Nabízí dokonalé spojení výkonnosti, váhy, síly, tuhosti a pohodlí pro dlouhé dny v sedle. Jeho unikátní trubka ve tvaru diamantu vytváří zesílené hrany pro robustní rám se zvýšenou odolností proti nárazu.

Osazení kolo Vám nabízíme momentálně na sadě Sram Rival AXS, Quarq Road Power Meter, díky velkému nedostupnosti komponentů, jsme nuceni kolo stavět z toho co je. Zapletená kola jsou též jen v omezené možnosti, například nějaké ZIPP, FFWD, Mavic. Případně pleteme kola na ráfcích NEXTIE, více v našich inzerátech.

https://www.ridley-bikes.com/en_CZ/bikes/SBIFSDRID617

Foto Vám pošlu ve větší kvalitě na email.

Fenix SLIC rámová sada

Sram RIVAL AXS

Kliky SRAM RIVAL AXS + Wattmetr Quarq Road Power Meter 172,5 48/35

Omotávka Supacaz Super STICKY 890,00 Kč

Ritchey sedlovka Comp Carbon 27,2x400

Ritchey předst. WCS Toyon 28,6x110x84/6 2021

Ritchey řídítka Road WCS Streem III 42 s vnitřím

Nextie NXT45CRX + Bremze 54z + DT Aerolite

Challenge plášť Strada TLR PRO 700x27 mm

Sedlo PRO Stealth

SRAM AM CS XG 1270 D1 SILVER 10-36 (Force)

SRAM AM CN FORCE D1

SRAM ROTOR CNTRLN 2P CL 160MM BL

Barva
Bílá

Ridley

Kde to všechno začalo?

Ridley založil v roce 1997 Jochim Aerts. Vyrostl v městečku Balen, které se nachází ve Flandrech v Belgii. Jako mnoho dětí žijících v zemi, kde je cyklistika tak zakořeněnou součástí kultury, Aerts toužil stát se příštím Merckxem. Inspirován svým starším bratrem, který soutěžil na vysoké úrovni jako nadějný mladý jezdec, skočil do toho Aerts po hlavě. Jeho debutový závod byl ve 14 letech. Ale když mu bylo 19, uvědomil si, že jeho sen udělat si jméno ve světě cyklistiky bude muset mít jinou cestu.

Od závodníka ke tvůrci

Po své vášni pro kolo vzal Aerts práci v belgickém Bio Raceru. Začal jako malíř kol, než se dal na svařování. Po zvládnutí všech nedostatků v budování kol se odvážně rozhodl, že se vydá na vlastní pěst a postaví si své ideální kola. Jeho konečným cílem bylo vytvořit zakázková kola, která by perfektně odpovídala stylu a cílům jízdy každého jedince a zároveň odrážela jeho jedinečnou osobnost.

Ridleyho inovace

V roce 1994 Aerts založil svou první cyklistickou společnost NV Race Productions. Vyráběli kola na zakázku pro místní belgické cykloprodejny. O sedm let později, v roce 1997, udělal Aerts poslední krok k uskutečnění svého snu založením Ridley Bikes. Pojmenoval ji po svém oblíbeném anglickém filmovém režisérovi Ridleym Scottovi.

Ridley se od svého vzniku drží v popředí produktové inovace. Prvním odvážným výtvorem společnosti byl kuželovitý headtube, který byl představen v roce 2001 na modelu kola Ridley Damocles. Tato zúžená hlavice se stala průmyslovým standardem.

Pokud jde o materiálové inovace, Ridley nejenže kreativně pořizoval nové materiály na výrobu lehkých a spolehlivých kol, ale významně zvýšil laťku v používání těchto materiálů. Její patentované technologie FAST jsou špičkové, pokud jde o aerodynamickou výhodu. FAST je inspirován přírodou, důkladně testován v laboratoři a zdokonalován v terénu.

Úspěšné „testování v terénu“

Ridleyho inovace prošly nejvyšší zkouškou od roku 2002, kdy se poprvé zapojili do sponzorování profesionálních cyklistů. Tom Vannoppen byl Ridleyho první profík. Na svém stroji Ridley získal stříbrnou medaili na mistrovství světa v cyklokrosu (2002 Zolder, Belgie). Mario de Clercq byl také v roce 2002 brněnským adaptérem Ridley, který si v tomto roce na mistrovství světa připsal vítězství těsně před Vannoppenem. K dnešnímu dni Ridley nasbíral 15 světových titulů, jeden za každý rok od svého zapojení do profesionálního sponzorství.

Ridley je teď známou firmou, kde jezdí na kole nejlepší profíci, například tým belgického Lotto-Soudalu, který svá kola odborně využívá.

Dívám se dopředu

S Aertsovým soutěživým duchem, perfekcionismem a hnací silou vpřed Ridley stále posouvá hranice, pokud jde o tvorbu a zlepšení. Ridleyovy kola z prvních let se sice mohou lišit od nejnovějších modelů, ale poslání firmy zůstává stejné – dodávat špičkové stroje, které odrážejí individualitu každého jezdce.

Detail značky a ostatní produkty

Webové stránky značky
https://www.ridley-bikes.com