helpPotřebujete poradit?
helpPotřebujete poradit? helpKontakt shopping_cartJít k pokladně shopping_cartK pokladně

Rám Ridley Ignite SLX Antracit

44 990 Kč s DPH

Když slyšíme Ridley, obvykle si představíme jarní klasiku a cyklokros, ale belgický výrobce kol staví také rychlá horská kola – jako tento nový speciál jejich nejnovějšího Ignite SLX cross country hardtail. Nabízíme kolo případně zkompletovat na Raceface carbon, XX1, RockShox Sid Ultimate.

expand_more Více informací

1 kus skladem, ihned k odeslání nebo vyzvednutí
Ridley
B3008

Popis

Když slyšíme Ridley, obvykle si představíme jarní klasiku a cyklokros, ale belgický výrobce kol staví také rychlá horská kola – jako tento nový speciál jejich nejnovějšího Ignite SLX cross country hardtail.

Geometrie v obrázkách. Pomoc s výběrem velikosti.

Ridley poprvé začal mluvit o nové karbonové aktualizaci jejich řady MTB Ignite XC v polovině roku 2019, ale první, co si vzpomínám, že jsem něco z nového karbonového hardtail viděl, bylo přes zimu 2019. Aktualizace na předchozí Ignite CSL, nový SLX je zcela nové zvíře – moderní, lehčí záběr na ultralehké karbonové XC závodní kolo.

Ignite je náš velmi lehký 29er hardtail navržený pro XC soutěž. Pokud se snažíte zlepšit svou rychlost a ovládací schopnosti, Ignite je vaše odpověď. Vynikající přenos energie díky vestavěné tuhosti. Zúžená hlavová trubice zvyšuje tuhost přední části pro optimální řízení a ovládání. 

Abychom stavěli v pohodlí, pečlivě jsme pracovali na konstrukci trubek a také na rozložení materiálů, abychom vytvořili konečný hardtail, který se plaví vysokou rychlostí po nejnáročnějším terénu. Vnitřní kabelové vedení udržuje kabely v čistotě, zatímco kolu dodává ten upravený vzhled.

Ignite SLX je Ridleyho zbrusu nová horská raketa, vyrobená pro ty, kteří hledají závodně připravený a vysoce výkonný stroj. Hmotnost rámu byla oproti Ignite SL snížena o 160 gramů, což z něj činí nejlehčí rám horských kol v naší historii.

Zadní rozestup 148 mm Boost vytváří velmi tuhý zadní trojúhelník, zatímco spodní konzola široká 89,5 mm zajišťuje maximální přenos výkonu. Ani jeden watt nepřijde nazmar! A co víc, 27,2mm sedlovka poskytuje navíc trochu více pohodlí.

S aktuální geometrií XC nyní Ignite SLX konkuruje tržním hardtailům. Kombinace volného úhlu trubky, zvýšeného posunu vidlice a krátkých řetězů vede k lepší kontrole vysoké rychlosti a zároveň nabízí hbitou manipulaci, abyste se ujistili, že dokážete vybrousit další zatáčku.

Kompatibilní s 1x a 2x mechanickými a elektronickými groupsety. Také kompatibilní s interně vedenou teleskopickou sedlovkou.

Ceny, barvy a specifikace se mohou měnit bez předchozího upozornění. Možnost individuálního designu. Kontaktujte nás pro více informací.

Rám Ignite SLX, Carbon Frame, TA12x148 Boost Rear Axle

Ridley

Kde to všechno začalo?

Ridley založil v roce 1997 Jochim Aerts. Vyrostl v městečku Balen, které se nachází ve Flandrech v Belgii. Jako mnoho dětí žijících v zemi, kde je cyklistika tak zakořeněnou součástí kultury, Aerts toužil stát se příštím Merckxem. Inspirován svým starším bratrem, který soutěžil na vysoké úrovni jako nadějný mladý jezdec, skočil do toho Aerts po hlavě. Jeho debutový závod byl ve 14 letech. Ale když mu bylo 19, uvědomil si, že jeho sen udělat si jméno ve světě cyklistiky bude muset mít jinou cestu.

Od závodníka ke tvůrci

Po své vášni pro kolo vzal Aerts práci v belgickém Bio Raceru. Začal jako malíř kol, než se dal na svařování. Po zvládnutí všech nedostatků v budování kol se odvážně rozhodl, že se vydá na vlastní pěst a postaví si své ideální kola. Jeho konečným cílem bylo vytvořit zakázková kola, která by perfektně odpovídala stylu a cílům jízdy každého jedince a zároveň odrážela jeho jedinečnou osobnost.

Ridleyho inovace

V roce 1994 Aerts založil svou první cyklistickou společnost NV Race Productions. Vyráběli kola na zakázku pro místní belgické cykloprodejny. O sedm let později, v roce 1997, udělal Aerts poslední krok k uskutečnění svého snu založením Ridley Bikes. Pojmenoval ji po svém oblíbeném anglickém filmovém režisérovi Ridleym Scottovi.

Ridley se od svého vzniku drží v popředí produktové inovace. Prvním odvážným výtvorem společnosti byl kuželovitý headtube, který byl představen v roce 2001 na modelu kola Ridley Damocles. Tato zúžená hlavice se stala průmyslovým standardem.

Pokud jde o materiálové inovace, Ridley nejenže kreativně pořizoval nové materiály na výrobu lehkých a spolehlivých kol, ale významně zvýšil laťku v používání těchto materiálů. Její patentované technologie FAST jsou špičkové, pokud jde o aerodynamickou výhodu. FAST je inspirován přírodou, důkladně testován v laboratoři a zdokonalován v terénu.

Úspěšné „testování v terénu“

Ridleyho inovace prošly nejvyšší zkouškou od roku 2002, kdy se poprvé zapojili do sponzorování profesionálních cyklistů. Tom Vannoppen byl Ridleyho první profík. Na svém stroji Ridley získal stříbrnou medaili na mistrovství světa v cyklokrosu (2002 Zolder, Belgie). Mario de Clercq byl také v roce 2002 brněnským adaptérem Ridley, který si v tomto roce na mistrovství světa připsal vítězství těsně před Vannoppenem. K dnešnímu dni Ridley nasbíral 15 světových titulů, jeden za každý rok od svého zapojení do profesionálního sponzorství.

Ridley je teď známou firmou, kde jezdí na kole nejlepší profíci, například tým belgického Lotto-Soudalu, který svá kola odborně využívá.

Dívám se dopředu

S Aertsovým soutěživým duchem, perfekcionismem a hnací silou vpřed Ridley stále posouvá hranice, pokud jde o tvorbu a zlepšení. Ridleyovy kola z prvních let se sice mohou lišit od nejnovějších modelů, ale poslání firmy zůstává stejné – dodávat špičkové stroje, které odrážejí individualitu každého jezdce.

Detail značky a ostatní produkty

Webové stránky značky
https://www.ridley-bikes.com