helpPotřebujete poradit?
helpPotřebujete poradit? helpKontakt shopping_cartJít k pokladně shopping_cartK pokladně

Horské kolo GT FORCE 29" CARBON ELITE

105 990 Kč s DPH

Výrobce GT Bicycles přichází s novým přepracovaným modelem Force Carbon. Tento enduro balíček slibuje hladší a tišší jízdu, vyšší výkon ve stoupáních i z kopce dolů, lepší stabilitu ve sjezdu, ničím nerušený záběr v rozbitém terénu a v neposlední řadě i čistý elegantní design. Představujeme vám nový GT Force Carbon.

expand_more Více informací

Zboží není skladem, kontaktujte nás na telefonu +420 730 891 348.
GT Bicycles
00081264_1_1
00081264
0038675232129

Popis

Stěžejním bodem pro sestrojení velmi schopné endurové mašiny je vždy snaha o dosažení nejlepších možných předpokladů pro agresivní jízdu z kopce na straně jedné a schopnosti stoupat do prudkých kopců na straně druhé. Obě tyto strany mince se konstruktérům do nového modelu Force Carbon nakonec podařilo promítnou opravdu na výbornou.

Pro dosažení lepších jízdních vlastností ve sjezdu se nový Force Carbon nechává inspirovat vítězstvími ověšeným modelem GT Fury, od kterého přejímá výše uložený horní čep a napínací kladku na řetěz. Navýšen je i zdvih na 170/160 a hlavová trubka získala položenější úhel s hodnotou 63,5°.

Předpoklady pro stoupání byly posíleny napřímením sedlové trubky na 78° a úbytkem hmotnosti předního rámového trojúhelníku, který je nově vyroben z uhlíkového vlákna. Co se týče ovladatelnosti kola, pozitivně se zde promítá i lehce navýšená hodnota reach v kombinaci s krátkým představcem.

Zde je nutné podotknout, že nový model je stavěn výhradně na 29“ kolech. To, že 29“ kola výrazně přispívají k lepším jízdním vlastnostem již bylo potvrzeno mnoha testy. Po citlivém vyladění geometrie je dnes možné využívat předností větších kol i v gravity disciplínách. A tak je tomu i v tomto případě.

Za povšimnutí stojí i nově implementovaný systém FlipChip, který nabízí variabilitu délky zadní stavby v rozsahu 10 mm. Volit tu tedy můžete mezi delším rozvorem a tím větší stabilitou pro přímé prudké sjezdy a kratší zadní stavbou, jež jezdci ocení na trailech osetých vracečkami a směr limitujícími stromy.

Již osvědčený čtyrčep LTS je u nového modelu Force Carbon zachován. Došlo však na optimalizaci dráhy zadní osy, čímž bylo využito maximálního potenciálu absorpce nárazů a celkové kontroly nad kolem v hrubém terénu. Citelného zlepšení bylo dosaženo zejména ve vyšším zdvihu, kdy se osa zadního kola nyní pohybuje v téměř přímé lince.

Nový Force Carbon byl rovněž vyvíjen s přihlédnutím na praktičnost. Nabízí se zde hned několik rysů, jež usnadní váš život.

Jednou z prvních věcí, kterou na první pohled postřehnete je vnitřní vedení kabeláže. Hadice i bowdeny jsou tak chráněny před nečistotami a mechanickým poškozením. Nutné podotknout, že díky řešení Tube-in-Tube veškeré vedení v případě servisu snadno a rychle protáhnete bez potřeby dalších přípravků.

Rám Force Carbon 29” Frame, High Pivot LTS Suspension,
Tlumič RockShox Super Deluxe Select, 230x65mm
Vidlice RockShox Yari RC, 170mm, 15x110mm Boost, 42mm
Kliky Truvativ Descendent 6K, 32t
Přehazovačka SRAM SX Eagle
Řazení SRAM SX Eagle, 12-speed
Kazeta SRAM PG-1210, 11-50T
Řetěz SRAM SX Eagle, 12-speed
Ráfky WTB ST i29 TCS, 32h, Tubeless ready
Pláště g REAR TIRE Maxxis Minion DHR II, 29 x 2.4”, Tubeless Readyg FRONT TIRE Maxxis Assegai, 29 x 2.5”, Tubeless Ready
Náboje e FRONT HUB Formula, 15x110mm e REAR HUB Formula, 12x148mm
Brzdy TRP Slate T4, 203/203mm Rotors
Řídítka GT Alloy Riser Bar, 780mm, 30mm Rise
Gripy Fabric Funguy
Sedlo Fabric Scoop Shallow Sport
Sedlovka GT DropKick, 31.6mm
Ročník 2022
Platforma FORCE 29
Hmotnost Hmotnosti kol se neudávají, protože neexistuje jednotný standard vážení. Vždy doporučujeme nechat si kolo zvážit v dané specifikaci na prodejně a porovnávat s reálnou hmotností kol jiných značek.

Nový GT Force Carbon ve stručnosti

Dlouhý reach a krátký představec optimalizují ovladatelnost.

Nižší hodnota standover a vyšší hlavová trubka nabízí lepší kontrolu nad kolem.

Delší zadní stavba nabídne více stability a lepší kontrolu ve vyšších rychlostech.

Vzpřímenější úhel sedlové trubky zajišťuje lepší pozici pro výjezdy, více pohodlí a lepší těžiště.

Položenější úhel hlavové trubky s hodnotou 63,5° poskytuje více stability v prudkých sjezdech.

FlipChip technologie přináší variabilitu délky zadní stavby mezi hodnotami 435 a 445 mm.*

Navýšený zdvih: 160 mm vpředu a 170 mm vzadu.

Tichý provoz díky technologii Rockus Management.

Jednoduchá servisovatelnost: středové složení BSA/73 mm, přímé vnitřní vedení kabeláže.

Praktický prostor pro náhradní duši, bombičku a nářadí.

GT Bicycles

A tvoříme historii. Od prvního BMX rámu vyrobeného v roce 1972 zakladatelem značky Gary Turnerem po moderní karbonové rámy. Historii závodění, vyhrávání a hlavně dobré zábavy a pohody.

Společnost GT Bicycles byla zrozena s jednoduchým posláním: Aby pomáhala jezdcům překonávat své limity díky tvoření maximálně odolných a inovativných rámů. Tato vize oslovila celou BMX komunitu a GT v krátkém čase dominovalo BMX závodním okruhům.

Detail značky a ostatní produkty

Webové stránky značky
https://www.gtbicycles.cz