helpPotřebujete poradit?
helpPotřebujete poradit? helpKontakt shopping_cartJít k pokladně shopping_cartK pokladně

Hledat na blogu

Zpět na úvodní stránku blogu

Ridley Noah Fast - Custom stavba

Úkol zněl stručně a jasně. Vyvinout stroj, který bude jedinečný, výjimečný a zároveň bude splňovat veškeré všetečné požadavky jeho uživatele, který se tak bude moct pyšnit něčím, co doposud žádný cyklista neokusil. A tak vzniklo kolo Ridley Noah FAST.

Pokud již hodláte do názvu svého kola zahrnout slovo „rychlý“, měli byste mít opravdovou jistotu, že svému názvu dostojíte. Nový Noah Fast Disc ovšem s plněním slibů a reprezentací svého jména v žádném případě problém nemá, právě naopak.

Při navrhování tohoto „trhače asfaltu“ byl cíl jasný a zřetelný, a to vyladit i ty nejdrobnější aspekty a detaily směřující k co největší možné rychlosti kola do dokonalosti. Ridley zde výborně využívá možností svého vlastního větrného tunelu k co nejlepší analýze aerodynamiky a nejvhodnějšímu vybroušení profilů jednotlivých částí rámu. K dokonalosti kola přispěly i návrhy, poznatky a podněty od profesionálních jezdců známého belgického WorldTour týmu s názvem Lotto-Soudal. Výsledek rozhodně vypadá famózně. O předek kola se stará Ridleyho patentovaná jednodílná karbonová řídítka s představcem, se zaběhlým spojením „kokpit“. Ruku v ruce s tím, teď veškerá kabeláž mizí uvnitř kokpitu a prochází rámem, takže tvoří opravdu neuvěřitelně čisté a elegantní umělecké dílo. Aerodynamicky profilované trubky mají také prohlubně, které vedou po obou stranách hlavové trubky, vidlice, spodní trubky a sedlovky.

Ridley také tvrdí, že nová verze je lehčí, než její předchůdce, a to až o čtvrt kila, tedy 250g. Osobně jsem model Noah Fast Disc vážil, načež mi váha ukazovala 7,33 kg. Firma referuje, že verze stejného kola s ráfkovými brzdami oplývá hmotností pod 7 kg. Pozoruhodný fakt je, že Ridley vůbec vyrábí kolo takové úrovně ve verzi s ráfkovými brzdami, jelikož mnoho značek plní velkoobchod koly s kotoučovými brzdami a postupně upouští od ráfkových brzd na svých špičkových strojích.

Na silnici se kolo Noah Fast Disc prezentuje přesně tak, jak vypadá a jak bychom od něj očekávali. To znamená, že se po rovině řítí jako splašené, s přehledem dokáže klesat, avšak při ostrém stoupání trochu zaostává. Kolo je v přední části neuvěřitelně pohodlné, zadní část díky své tuhosti s důrazem na sprinty a ostré nástupy lehce zaostává. Musíme však brát v potaz, že testovací jezdec, jenž pomáhal s vývojem kola, je bývalý sprinter z Lotto-Soudal André Greipel, který je mimo jiné známý tím, že dokáže ve sprintu generovat výkon až 1 800 W, tudíž zde není divu, že Ridley tak dobře zajišťuje tuhost jeho rámů.

Pojďme ale podrobněji podívat na zoubek našeho kola.

Kolo disponuje rámem vlastního designu, navrhnutým v Ridley konfigurátoru. O osazení kola se stará plně bezdrátová sada SRAM Red AXS nejnovější generace, kolo se pyšní také hydraulickými brzdami. Kolo je osazeno Ridley kokpitem v délce 120mm a šíři 440mm, omotávka nemohla být zvolená jinak, než Lizard Skin DSP 3,2mm pro maximální možný komfort. Zapletená kola pro východočeskou placku zněla volba na nové Fast Forward FFWD Riot 55 s náboji DTSwiss, které stejně jako Ridley pochází z Beneluxu. Pláště v limitované edici Pirelli P Zero Celaste 25C k soudržnosti celého designu kola. Sedlo mělo být dle požadavků krátké a jelikož rádi stavíme na San Marcu, sáhli jsme po verzi Shorfit Carbon FX Wide. Kolu nechybí ani wattmetr zabudovaný v pedálech od Favera, konkrétně model Assioma.

Slovy hrdého majitele Feryho:

,,Na kole mám za poměrně krátkou dobu najeto již bezmála 1500km a každý jeden kilometr si náramně užívám. Kolo splnilo přesně to, co jsem od něho očekával. Chtěl jsem kolo, za kterým se každý otočí. Zároveň miluji rychlost a na oblíbené rovince Choceň – Borohrádek, si mohu s tímto parťákem dopřávat parádních 40km/h, s větrem ve vlasech. Neskutečně mne překvapilo pohodlí na rukou, jenž se mi díky kolu dostává. Jsem po dvou operacích karpálních tunelů a toto jsem vážně nečekal. Mám ruce jako v bavlnce, což z velké části připisuji omotávce. Opravdu krásný dárek k jubileu jsem si nadělil, jsem nadmíru spokojen. “

Související články

Mohly by vás zajímat ještě tyto články ze stejné kategorie.