helpPotřebujete poradit?
helpPotřebujete poradit? helpKontakt shopping_cartJít k pokladně shopping_cartK pokladně

Hledat na blogu

Zpět na úvodní stránku blogu

Nový Scalpel HT

Nový ultimátní Scalpel HT je tu pro ty, jež hledají nejlehčí možný bike pro výjezdy, ale zároveň chtějí těžit z těch nejpokročilejších technologií i ve sjezdech.

Scalpel HT nabízí zcela novou úroveň ježdění na horském kole. Představuje dokonalé spojení lehkosti, stabilní geometrie, jistoty řízení a u pevného rámu nevídané poddajnosti. Výsledkem je silný potenciál pro ta nejvyšší pódiová umístění a sbírání KOMů a QOMů na vyjížďkách.

Pevňák s dispozicemi fulla

V progresivním světě horských kol jsou kladeny stále vyšší požadavky na poddajnost, pohodlí, jednoduchost a v prvé řadě na rychlost. Cannondale tyto výzvy přijímá a přichází se zcela novým konceptem pevných biků, modelem Scalpel HT.

Nejen, že tím uvádí na trh jeden z nejlehčích koncepčně vyráběných rámů, ale konstruktérům se podařilo vyvinout pevné horské kolo se schopnostmi, které byly dosud privilegií pouze těch celoodpružených.

Jak sám výrobce uvádí, Scalpel HT čerpá z celé řady zkušeností a bere si to nejlepší rovnou od tří současných platforem. Od pevného F-Si získává lehkost, u trail biků se inspiruje navýšenými jízdními schopnostmi a od současného modelu Scalpel přejímá houževnatost a závodní agresivitu

Proportional Response

Všeobecně známým faktem je i to, že Cannondale se svojí Proportional Response geometrií pamatuje na jezdce všech výšek. Každá velikost rámu je navržena tak, aby jezdci poskytla optimální výchozí polohu a ideální těžiště. Kolo se tak přirozeně ovládá, nestaví se na zadní ani v prudkých stoupáních a ve sjezdech jej máte plně pod kontrolou nehledě na to, jestli sedláte velikost S nebo XL.

Hladký chod Lefty Ocho

U pevných kol nevídané pohodlí je zde nepochybně podpořeno předním odpružením. V případě dvou nejvýše postavených modelů jde o ikonickou vidlici Lefty osmé generace. Ten nejvyšší je dokonce osazen nejnovější verzí se 110 mm zdvihu. Nejenže se jedná o bezkonkurenčně nejcitlivější vidlici na trhu, do jízdního projevu promlouvá i její oproti standardu navýšený offset, který poskytuje jisté vedení stopy.

Lehkost

Rám Scalpel HT o hmotnosti pouhých 895 g nabízí rovněž prostor k další  úspoře gramů na vnitřním vedení prostřednictvím nových zarážek pro řadící bowdeny.

Jistota

Geometrie Proportional Response (kdy je u rámů všech velikostí zajištěna ideální poloha jezdce) a položenější úhel hlavové trubky s hodnotou 66,5° mají za následek spolehlivý záběr v prudkém stoupání a jisté vedení stopy ve sjezdech.

Pohodlí

Mechanické schopnosti žehlit nerovnosti bylo dosaženo zploštěním zadních řetězových vzpěr, snížením horních vzpěr a osazením dvou nejvyšších modelů tou nekompromisně nejcitlivější vidlicí na trhu – Lefty Ocho.

Související články

Mohly by vás zajímat ještě tyto články ze stejné kategorie.